Descartův omyl

DESCARTŮV OMYL – POTŘEBUJETE VÍC MYSLET ČI CÍTÍT?

 

Rád bych se s vámi podělil o včerejší večerní zážitek. Po jednom ze setkání se skupinou, kde se podporujeme v rozvoji přišla na whatsApp zpráva od Honzy:

Já dneska přišel domu a jak sem otevřel dveře, tak ke mně běžel Matouš a křičel s dětským nadšením a nezištnou láskou: Tatiiiinek!! Pusinkuuu!!.. smál se a vrazil mi hudlana. Vytryskly mi do očí slzy štěstí. A uvědomil sem si, že žádný zážitek od pusy od syna až po cestu do vesmíru není k ničemu, když to nedokážu cítit. Takže to je pro mne způsob jak být šťastný. Cítit štěstí, lásku, smutek, vztek z každodenních malých i velkých věcí.. prostě cítit... pak život kdekoliv, bude plný radosti - což není vždy jen smích od ucha k uchu; je to spíš stav vědomí... bez toho prožiju život bez života... Když cítím tak žiju .. Díky za dnešní uvědomění, podporu a inspiraci 

Díky za nádherné uvědomění Honzi. Ano život má, jen takovou hodnotu jakou cítíme. Život bez pocitů je smrt za živa. Tedy neplatí Descartovo „Cogito ergo sum“ - myslím tedy jsem. (Daří se mi víc a víc nemyslet a přesto být. Je to krásné, dělejme to častěji.) Jistě však platí:„cítím tedy jsem; žiji plně, jako lidská bytost“. O těch 30 cm se pan Descart spletl a zblbl lidstvu hlavu na dalších cca 400 letTak dlouhá je cesta ke štěstí - jen 30 cm.

Proto věnujme více pozornosti rozvoji empatie, schopnosti cítit a prožívat. Nečekejme na velký zážitek či úspěch. Prožívejme intenzívně denní maličkosti. Ty, které se právě dějí teď a tady. Štěstí lze prožít jen teď a tady. A pokud se tak intenzívně děje posilují se citové počitky. Pak obyčejné prožitky večerní pusy od dítěte, ranní kávy s partnerem či smysluplného rozhovoru se šéfem nás můžou naplit štěstím. Ano tyto drobnosti jsou mnohem víc než bezcitný či „polo-citný“ výlet po nejkrásnějších místech zeměkoule.

PAMATUJME že platí: „Cítit můžeš jen to, čemu se otevře tvé srdce“

 

Vstupme do posilovny srdce.

Jak jsi prožil detaily dnešního dne?

Komu jsi dnes udělal radost?

Koho jsi dnes ocenil?

Co bys ocenil dnes na sobě?

Za co jsi vděčný?

Kam směřuje tvá pozornost, to se objevuje ve tvém vnitřní světě. Čemu věnuješ pozornost to roste. Takové jsou přírodní zákony. Využívejme je zdravě.

To je cesta ke štěstí, teď a tady a to nám všem ze srdce přeje Emanuel

Získejte podporu osobního rozvoje - odběr užitečných článků, tipů, rad či videí

*  Email:
    Jméno:
 
Vaše data jsou v bezpečí - SmartEmailing.cz

Dozvědět se více

Aktuality

Budeme čekat až vymře jedna generace nebo uděláme R- Evoluci zevnitř ven?

Respekt a úcta ještě žije!? Jaká je vaše volba?

Pravda je, že to není jen o lídrech, ale také o voličích. 

Napsal Emanuel Byrtus –  Emoční leadership - chci číst celý článek

Síla sebe-důvěry - Novinka - 27. února

Opravdu si myslíte, že stačí vybrat ty nejlepší lídry i experty a budou fungovat jako tým? Opravdu věříte, že stačí zaměstnat odborníky a dosáhnete úspěchu?Nefunguje to. Skrytě budované a nevědomě vysílané podprahové signály nás ovlivňují mnohem víc než peníze. To, co skutečně drží osobnosti pohromadě, je vzájemná důvěra. To, co umožní uvolnit skutečný potenciál je zdravá sebedůvěra. Více o programu.

Emoce a projekty 1 aneb Excelentní spolupráce - 8. a 9. dubna

„Každý sám za sebe a přece spolu“ – to je motto tohoto jedinečného tréninku. Chcete poznat více o základních neurobiologických principech vedení lidí v praxi? Zajímá Vás, jak využít emoce jako zdroj energie? Je pro Vás důležité najít nevědomé vnitřní motivace a zdravě je využít ve prospěch výkonnosti svého týmu? Chcete se naučit komunikovat tak, abyste dokázali i v zátěžových situacích být motivačním lídrem? Pak je tento trénink určen také pro Vás!

Více o programu

Vedení lidí a osobní rozvoj s enneagramem – 10. a 11. dubna

„Život není o hledání sebe sama, život je o vytvoření sebe sama!“ Pokud chcete získat jasný přehled o svých vrozených silných stránkách a konkrétních prostorech navýšení kvality své osobnosti, pak je tento trénink určen právě pro Vás. Otevře se před Vámi cesta, jak navýšit nejen kvalitu své osobnosti a zlepšit kvalitu podpory a spolupráce s lidmi kolem Vás. Výsledek programu? Jasný návod, jak zdravě posílit své osobní charakterové vlastností s ohledem na Vaše individuální talenty. Staňte se vědomým tvůrcem sebe sama!

Více o programu

Cesta k excelentnímu výkonu - FLOW aneb motivace bez motivace – 16. května

Chcete získat nástroje, hluboký vhled, pochopení a trénink, jak vstupovat do stavu vrcholných výkonů a vrcholné tvořivosti? Ve spolupráci se společností Shine leadership s.r.o. a Šárkou Pojerovou vznikl projekt jedinečného spojení špičkového kouče sportovců Mariána Jelínka a špičkového kouče manažerů Emanuela Byrtuse.

Chceme s Vámi sdílet poznání a postupy vyzkoušené v koučovací praxi. Více o programu

 

Emoční leadership – dlouhodobý program osobnostního rozvoje – garance zlepšení kvality života - zahájení 23. a 24. května

Podívejte se na zážitky jednoho z účastníků – zde.  “Tím největším darem pro své blízké a lidi kolem vás jste Vy!“ Do každé životní situace, ať v práci či osobním životě vnášíte kvalitu, ke které jste právě teď došli. Na kvalitě vaší osobnosti závisí kvalita výchovy vašeho dítěte, kvalita vašich vztahů, rodinné klima, pohoda týmu v práci, výkon jednotlivce i týmu, dosahování výsledků atd.. v tomto dlouhodobém programu osobního rozvoje vám garantujeme navýšení kvality vaší osobnosti a vašeho života! Garance vychází z jedinečné skladby dlouhodobého tréninku a zkušeností stovek lídrů, kteří prokazatelně navýšili kvalitu svých životů. Chcete-li skutečný posun, pak investujte svou pozornost efektivně!

Change management a jeho tajemství: změny se dějí jen zevnitř ven – 29. května

Připravte půdu uvnitř sebe a lidí. Jen tak ze semínek chyb, problémů a krizí vyrostou užitečné a silné rostliny smysluplných změn a nikoli jen obtížný plevel. PAMATUJTE: Naše neurobiologie, podvědomí a podprahové signály nás ovlivňují, mnohem více, než nástroje, techniky a postupy, či metodiky řízení změn. Díky důslednému monitorinku Šárky Pojerové naplňujeme potřeby klientů programem, který stimuluje zájem lidí k realizaci smysluplných změn v práci i osobním životě.

Více o programu

Další nejbližší akce

dle osobní dohody 

Individuální transformační koučování
„Chcete vyladit motor svého „ferrari“ či stále jen lakovat vnější podobu „trabanta“? Každá skutečná změna kvality se děje zevnitř ven! Získejte průvodce na cestě k vyšší kvalitě sebe a svého života. Transformujte své návyky a formujte zralost své osobnosti v souladu s osobními talenty.

ENNEA večery

Věříte, že můžete za jeden večer získat hlubší vhled do svého osobního rozvoje, pochopit své blízké a kolegy v práci a tím zlepšit vaše vztahy, komunikaci a spolupráci? Máme pro Vás připravený cyklus večerních tříhodinových setkání nad jednotlivými enneagramovými typy. Více o večerech zde