Hodnoty a enneagram

Co je pravdou našich životů? Nemám na tebe čas nebo nejsi pro mě prioritou?

Věci naléhavé v našem životě dostávají často přednost před věcmi životně důležitými. Ty naléhavé se často intenzívně ozývají, zatímco životně důležité tiše mlčí. “. Opakujeme stále stejné zvyky. Jak si uvědomil jeden z účastníků dlouhodobého programu Slávek a řekl po 5.modulu: „Milane stále sedíš v práci do sedmi a snažíš se hasit věci i za druhé. Pořád stejný přístup. Nic ses nenaučil, nic jsi nezměnil. Místo toho, abys využil poznání, jak lidi zdravě zapojit, tak je místo toho stále zachraňuješ. Kopeš na blbém hrobě! Věnuj se změně svých blbých zvyků!“ Máme řadu omezujících návyků. Například i vlastním dětem říkáme: „promiň, ale já teď nemám čas“. Víme, že děti a náš vztah je životně důležitou věcí a hodnotou, přesto dáme přednost věcem, které se tváří tak naléhavě. Podobně také říkáme sami sobě. „já teď nemám čas na sebe, na své zdraví, seberozvoj atd. Já teď musím řešit důležitější problémy.“  Přitom je jisté, že o kvalitě řešení životních situací a problémů rozhodne kvalita naší osobnosti. Do každého vztahu, do každé situace vnášíme právě tu kvalitu, ke které jsme v tuto chvíli došli. Pamatujme, že: Život není o hledání sebe sama, ale o vytvoření sebe sama.

Věřím, a máme ověřeno praxí, že následující princip, je klíčem k tvoření kvality sebe a svého života:

Kam směřuje má pozornost, tam směřuje má energie, tam se odehrává můj život.

Chcete být v životě šťastní a úspěšní? V prvním kroku se potřebujete začít zabývat tím, jak získáte do svých rukou svou pozornost. Jen díky tomu máte svobodnou volbu do čeho chcete investovat svoji pozornost, peníze, čas a energii. Jen díky tomu si můžete uvědomit, že model vnitřního světa: „všechno je důležitější než já“ je škodlivý, protože brzdí rozvoj kvality naší osobnosti a tím pádem kvality našeho života.

Při více než 30-ti leté práci s lidmi jsem se už setkal s různými modely vnitřního světa, kterými se řídíme. Bohužel jeden z nejčastějších je na obrázku vpravo:

Přitom právě uvnitř vás máte všechny zdroje, tady je tajemství štěstí a úspěchu. Proto potřebujeme nutně věnovat pozornost sobě, rozvoji svých vnitřních schopností.

Pojďte se podívat na to, jak jste na tom Vy

 

 

 

Základní kámen Vašeho osobního rozvoje je sebeuvědomění. Jen to, co si o sobě uvědomujte, s tím můžete vědomě pracovat, tak aby se Vaše silné stránky nestaly nadměrně užívanými dary.

Pojďme se podívat na Vaše hodnoty, které jsou součástí modelu Vašeho světa.

Co je pro Vás v životě skutečně důležité?

Co považujete za prioritní?

Napište si, co vás napadá. Udělejte seznam hodnot Vašeho života. Uvědomte si smysl, pro který chcete žít. Tak, aby tam bylo obsaženo vše podstatné, vše oč se opíráte, vše, pro co chcete žít. Pamatujte i na sebe a svůj rozvoj.

Položte si pak otázku: Co konkrétně budu dělat nově a jinak, aby ty klíčové hodnoty se staly mými prioritami?

Kolik času a pozornosti jim budu věnovat týdně?

Jakými konkrétními akcemi, činy se to projeví?

Přeji nám, abychom dokázali změnit svět uvnitř, jen tak se změní svět kolem. Emanuel

 

 

Získejte podporu osobního rozvoje - odběr užitečných článků, tipů, rad či videí

*  Email:
    Jméno:
 
Vaše data jsou v bezpečí - SmartEmailing.cz

Dozvědět se více

Aktuality

Budeme čekat až vymře jedna generace nebo uděláme R- Evoluci zevnitř ven?

Respekt a úcta ještě žije!? Jaká je vaše volba?

Pravda je, že to není jen o lídrech, ale také o voličích. 

Napsal Emanuel Byrtus –  Emoční leadership - chci číst celý článek

Síla sebe-důvěry - Novinka - 27. února

Opravdu si myslíte, že stačí vybrat ty nejlepší lídry i experty a budou fungovat jako tým? Opravdu věříte, že stačí zaměstnat odborníky a dosáhnete úspěchu?Nefunguje to. Skrytě budované a nevědomě vysílané podprahové signály nás ovlivňují mnohem víc než peníze. To, co skutečně drží osobnosti pohromadě, je vzájemná důvěra. To, co umožní uvolnit skutečný potenciál je zdravá sebedůvěra. Více o programu.

Emoce a projekty 1 aneb Excelentní spolupráce - 8. a 9. dubna

„Každý sám za sebe a přece spolu“ – to je motto tohoto jedinečného tréninku. Chcete poznat více o základních neurobiologických principech vedení lidí v praxi? Zajímá Vás, jak využít emoce jako zdroj energie? Je pro Vás důležité najít nevědomé vnitřní motivace a zdravě je využít ve prospěch výkonnosti svého týmu? Chcete se naučit komunikovat tak, abyste dokázali i v zátěžových situacích být motivačním lídrem? Pak je tento trénink určen také pro Vás!

Více o programu

Vedení lidí a osobní rozvoj s enneagramem – 10. a 11. dubna

„Život není o hledání sebe sama, život je o vytvoření sebe sama!“ Pokud chcete získat jasný přehled o svých vrozených silných stránkách a konkrétních prostorech navýšení kvality své osobnosti, pak je tento trénink určen právě pro Vás. Otevře se před Vámi cesta, jak navýšit nejen kvalitu své osobnosti a zlepšit kvalitu podpory a spolupráce s lidmi kolem Vás. Výsledek programu? Jasný návod, jak zdravě posílit své osobní charakterové vlastností s ohledem na Vaše individuální talenty. Staňte se vědomým tvůrcem sebe sama!

Více o programu

Cesta k excelentnímu výkonu - FLOW aneb motivace bez motivace – 16. května

Chcete získat nástroje, hluboký vhled, pochopení a trénink, jak vstupovat do stavu vrcholných výkonů a vrcholné tvořivosti? Ve spolupráci se společností Shine leadership s.r.o. a Šárkou Pojerovou vznikl projekt jedinečného spojení špičkového kouče sportovců Mariána Jelínka a špičkového kouče manažerů Emanuela Byrtuse.

Chceme s Vámi sdílet poznání a postupy vyzkoušené v koučovací praxi. Více o programu

 

Emoční leadership – dlouhodobý program osobnostního rozvoje – garance zlepšení kvality života - zahájení 23. a 24. května

Podívejte se na zážitky jednoho z účastníků – zde.  “Tím největším darem pro své blízké a lidi kolem vás jste Vy!“ Do každé životní situace, ať v práci či osobním životě vnášíte kvalitu, ke které jste právě teď došli. Na kvalitě vaší osobnosti závisí kvalita výchovy vašeho dítěte, kvalita vašich vztahů, rodinné klima, pohoda týmu v práci, výkon jednotlivce i týmu, dosahování výsledků atd.. v tomto dlouhodobém programu osobního rozvoje vám garantujeme navýšení kvality vaší osobnosti a vašeho života! Garance vychází z jedinečné skladby dlouhodobého tréninku a zkušeností stovek lídrů, kteří prokazatelně navýšili kvalitu svých životů. Chcete-li skutečný posun, pak investujte svou pozornost efektivně!

Change management a jeho tajemství: změny se dějí jen zevnitř ven – 29. května

Připravte půdu uvnitř sebe a lidí. Jen tak ze semínek chyb, problémů a krizí vyrostou užitečné a silné rostliny smysluplných změn a nikoli jen obtížný plevel. PAMATUJTE: Naše neurobiologie, podvědomí a podprahové signály nás ovlivňují, mnohem více, než nástroje, techniky a postupy, či metodiky řízení změn. Díky důslednému monitorinku Šárky Pojerové naplňujeme potřeby klientů programem, který stimuluje zájem lidí k realizaci smysluplných změn v práci i osobním životě.

Více o programu

Další nejbližší akce

dle osobní dohody 

Individuální transformační koučování
„Chcete vyladit motor svého „ferrari“ či stále jen lakovat vnější podobu „trabanta“? Každá skutečná změna kvality se děje zevnitř ven! Získejte průvodce na cestě k vyšší kvalitě sebe a svého života. Transformujte své návyky a formujte zralost své osobnosti v souladu s osobními talenty.

ENNEA večery

Věříte, že můžete za jeden večer získat hlubší vhled do svého osobního rozvoje, pochopit své blízké a kolegy v práci a tím zlepšit vaše vztahy, komunikaci a spolupráci? Máme pro Vás připravený cyklus večerních tříhodinových setkání nad jednotlivými enneagramovými typy. Více o večerech zde