Příběh Emanuel

Příběh Emanuela – skutečná pohádka o Emanuelovi a makových panenkách…

Už opravdu hóóódně dávno žil se svými rodiči jeden malý kluk v zapadlé vesnici na konci světa, která se jmenovala Mosty u Jablunkova. Jeho tatínek jezdil každý den do těžké práce v železárnách a společně s maminkou ještě tvrdě pracovali na polích, abychom se v té chudobě dokázali uživit. Tak i ten malý Emanuel musel brzy začít tvrdě pracovat, i když byl ještě malý. Nebyly žádné výlety ani dovolené. Nejčastější výlet byl na pole nebo s krávou na pastvu. V deseti letech už musel malý Emanuel ručně dojit krávu, ručně sít a zakopávat obilí, ručně svážet seno a nosit s tatínkem dříví z lesa na rameně. Nebyla žádná technika a vše byla tvrdá práce rukou. Rodiče byli tvrdí na sebe i na Emanuela a tak schytal nejednu ránu, když nenaplnil náročné požadavky. Když cítíte bolest fyzickou i psychickou, tak instinkt velí chraň se. Boj o přežití vybuduje nejen odolnost, ale i vaši vlastní tvrdost. Tak jak ten malý Emanuel vyrůstal, stal se také bojovníkem, tvrdým na sebe, kamarády a všechny kolem. A když to tolik bolelo, jeho srdce bylo tvrdší a tvrdší…
Z toho tvrdého kluka, jsem se postupně vypracoval v arogantního cholerika, který věděl, že život je těžký a musím v něm obstát a být schopen se prosadit a tak se postarat o sebe i rodinu. Přes úspěchy, jsem měl vnitřně stále pocit, nedostatečnosti, provinění. Cítil jsem se být obětí vnějších vlivů a jak jsem byl zraněný, tak jsem také zraňoval. Svou, ženu, děti a přišly bolestné rozchody. Pak přišla další žena, děti a já dělal stále stejné chyby v domnění, že je to to nejlepší co, můžu pro sebe a své blízké udělat. Pod vlivem nepochopení a emociální bolesti narůstaly další problémy a krize, hlavně ve vztazích a také na mém zdraví. Tam někde jsem začal tušit, že chyba není v lidech a vnějších podmínkách kolem mně, ale v mých reakcích na tyto lidi a vnější podmínky. Mé ego však tvrdě bojovalo: „přece nejsem špatný, jsem dobrý“!

Pak jsem se ocitl na jednom semináři a tam jsem s údivem zjistil, že vím, že nevím. Přestože učím na střední škole a skvěle rozumím technice, tak vůbec netuším, jak zvládat sebe, své emoční reakce, které byly obrovsky destruktivní silou. Nikdo mně to nikde neučil a tak jsem začal hledat co mně doopravdy pomůže. Jak si poradit sám se sebou, se svými reakcemi, se svou tvrdostí, necitlivostí, arogancí nebo pasivitou a strachem? Jak se cítit šťastný a ustát to, i když lidé a situace nefungují tak, jak bych si představoval? Všechno studium a uvědomění jsem ihned zkoušel na sobě. Obrovsky mně to pomohlo a změnilo mi to zcela život. Zamiloval jsem se do toho uvědomění a osobnostního rozvoje a už nikdy jsem nepřestal studovat vědy o člověku a životě. Pochopil jsem, že nás Život netrestá, ale naopak nás všechny učí právě skrze chyby, problémy a krize.

Najednou bylo nad slunce jasnější, že nejsem oběť vlivů situací a lidí. Zjistil jsem, že nezáleží tolik na tom, co se děje kolem mne, ale především na tom, jak si to uvnitř interpretuji a reaguji pak ven.
A tak se postupně stávám vědomým tvůrcem svých reakcí, myšlenek, pocitů napříč nepříznivým vlivům. Stále objevuji a poznávám jak zdravě využívat vnitřní síly a formovat tak sebe a tím i svůj život a pomáhat tak lidem kolem. Tak jak se mně podařilo uzdravit psychiku, tak se uzdravilo i mé tělo, přestože v největší zdravotní krizi mně na jednotce intenzívní péče říkali, že poškození budou nevratná.
A tak díky uvědomění a praktickým krokům se z arogantního cholerika se stal člověk, o kterém někteří lidé mluví jako o ztělesněném klidu i když občas cholerik vystrčí drápky. Proto se také stále a vytrvale zabývám sebou a svým rozvojem. To vše dělám prakticky s jediným záměrem – posouvat kvalitu sebe, abych mohl dávat více svým dětem, ženě a lidem kolem. Zjistil jsem, že tím co pomáhá a léčí mne, mohu pomoci nejvíce lidem kolem. Poznal jsem ve svém životním příběhu na vlastní kůži, co znamená být ovládám destruktivními návyky a jak se mně změnil život díky rozvoji mé osobnosti. Každé nové uvědomění a poznání sdílím svými projevy chování s lidmi s celou rodinou a lidmi v práci, která je mým posláním.

Emanuel se stal průvodcem rozvoje kvality osobnosti a života lidí. Celý život ho na to připravoval. Také díky studiu psychologie, neurověd u špičkových zahraničních lídrů a koučů a především praktickému poznání a osobní zkušeností přeměny toto sdílí s veřejností, lídry firem a už 20 let předává tyto hluboké principy života. Je krásné nejednou slyšet: „jsi vzácný člověk, změnil jsi mi život“... Emanuel provází a inspiruje manažery a lídry firem a vedle velké radosti mu to přináší i nádhernou hojnost života. Žije nejkrásnější a nejbohatší období života. To by si ten malý Emanuel z vesnice na konci světa, ten ustrašený a tvrdý kluk, nikdy neuměl představit ani v největších snech, že to bude možné.

Kruh se uzavřel a Emanuel se vrátil ke své bývalé ženě, rodině a všemu co miluje. Vytrvale hledá, objevuje a praktikuje přístupy jak podporovat sebe, svou rodinu, týmy lidí, které vede a vzájemně si pomáhají v růstu. Největším Emanuelovým potěšením je, když vidí, že se lidem po setkání s ním daří lépe. To zažívá ve vedení dlouhodobých programech lídrů Emočního leadershipu i se svou rodinou v denním životě. Vždyť to jediné, co po nás zůstane, jsou zvyky našich dětí, vnoučat a lidí kolem, které si oni osvojí. Pro ně a pro jejich lepší život, pro krásnější vztahy a tento svět.
Největší radostí Emanuela je ovšem rodina, které nyní vše vrací a dělá vše proto, aby je mohl podpořit a obnovil důvěru všech. Vidí a zažívá, jak díky jeho změně otevírá nové dveře pro jeho děti a vnuky.

Chcete bohatství, hojnost a štěstí pro sebe a svou rodinu?
Pokud ještě žijete přesvědčení: „všechno je důležitější než já“, změňte to.
Začněte uvnitř!
Vy jste ten nejdůležitější člověk pro váš život!
Věřím tomu, že díky pozornosti k sobě a svému rozvoji vzkvétá váš život i život vaší rodiny!
Postarejte se především o svou mysl, srdce a pak dáte víc lidem a oni dají více vám a světu kolem.
Leadership zevnitř ven funguje.
S mějte se rádi Emanuel

 

Aktuality

VĚDOMÝ SEBE ROZVOJ OSOBNOSTI můžete spustit už dnes. Sami za sebe.  S lidmi, které kolem sebe máte a s mou podporou. PRO VÁŠ OKAMŽITÝ START je tady možnost, jen do pátku

Change management a jeho tajemství: změny se dějí jen zevnitř ven – 23. září 2020

Připravte půdu uvnitř sebe a lidí. Jen tak ze semínek chyb, problémů a krizí vyrostou užitečné a silné rostliny smysluplných změn a nikoli jen obtížný plevel. PAMATUJTE: Naše neurobiologie, podvědomí a podprahové signály nás ovlivňují, mnohem více, než nástroje, techniky a postupy, či metodiky řízení změn. Díky důslednému monitorinku Šárky Pojerové naplňujeme potřeby klientů programem, který stimuluje zájem lidí k realizaci smysluplných změn v práci i osobním životě.

Více o programu

Emoční leadership – restart nejen pro manažery - 14. s 15. říjen 2020

Pokud chcete pochopit skryté síly, které formují vaše štěstí a úspěch a získat více vnitřní motivace ve vedení sebe a spolupráce, pak je tento dvoudenní inspirativní program určený pro vás. Předáme vám ty nejlepší zkušenosti s aplikací principů vedení lidí, které vyvěrají z praktických zkušeností vedení dlouhodobého programu rozvoje osobnosti Emočního leadershipu. Již 18 let provázíme lídry a manažery úspěšných firem k nové kvalitě jejich osobností, která zásadním způsobem ovlivňuje vše co děláte. Získejte i vy nové tipy pro zlepšení svého stylu leadershipu, jistě jste i vy lídry svého života.

Emoce a projekty 1 aneb Excelentní spolupráce - 19. a 20. říjen 2020

„Každý sám za sebe a přece spolu“ – to je motto tohoto jedinečného tréninku. Chcete poznat více o základních neurobiologických principech vedení lidí v praxi? Zajímá Vás, jak využít emoce jako zdroj energie? Je pro Vás důležité najít nevědomé vnitřní motivace a zdravě je využít ve prospěch výkonnosti svého týmu? Chcete se naučit komunikovat tak, abyste dokázali i v zátěžových situacích být motivačním lídrem? Pak je tento trénink určen také pro Vás!

Více o programu

Vedení lidí a osobní rozvoj s enneagramem – 21. a 22. řijen 2020

„Život není o hledání sebe sama, život je o vytvoření sebe sama!“ Pokud chcete získat jasný přehled o svých vrozených silných stránkách a konkrétních prostorech navýšení kvality své osobnosti, pak je tento trénink určen právě pro Vás. Otevře se před Vámi cesta, jak navýšit nejen kvalitu své osobnosti a zlepšit kvalitu podpory a spolupráce s lidmi kolem Vás. Výsledek programu? Jasný návod, jak zdravě posílit své osobní charakterové vlastností s ohledem na Vaše individuální talenty. Staňte se vědomým tvůrcem sebe sama!

Více o programu

Vztahový leadership – synergie vztahů 1+1=>2 - 13. listopad 2020 – NOVINKA letošního roku

Opravdu si myslíte, že stačí vybrat ty nejlepší lídry i experty a budou fungovat jako tým? Opravdu věříte, že stačí zaměstnat odborníky a dosáhnete úspěchu?Nefunguje to. Skrytě budované a nevědomě vysílané podprahové signály nás ovlivňují mnohem víc než peníze. To, co skutečně drží osobnosti pohromadě, je vzájemná důvěra. To, co umožní uvolnit skutečný potenciál je zdravá sebedůvěra. Více o programu.

Cesta k excelentnímu výkonu - FLOW aneb motivace bez motivace – 24. a 25. listopad 2020

Chcete získat nástroje, hluboký vhled, pochopení a trénink, jak vstupovat do stavu vrcholných výkonů a vrcholné tvořivosti? Ve spolupráci se společností Shine leadership s.r.o. a Šárkou Pojerovou vznikl projekt jedinečného spojení špičkového kouče sportovců Mariána Jelínka a špičkového kouče manažerů Emanuela Byrtuse -Přečtěte si rozhovor o fenoménu FLOW 

Chceme s Vámi sdílet poznání a postupy vyzkoušené v koučovací praxi. 

Více o programu

Emoční leadership – dlouhodobý program osobnostního rozvoje – garance zlepšení kvality života

Podívejte se na zážitky jednoho z účastníků – zde.  “Tím největším darem pro své blízké a lidi kolem vás jste Vy!“ Do každé životní situace, ať v práci či osobním životě vnášíte kvalitu, ke které jste právě teď došli. Na kvalitě vaší osobnosti závisí kvalita výchovy vašeho dítěte, kvalita vašich vztahů, rodinné klima, pohoda týmu v práci, výkon jednotlivce i týmu, dosahování výsledků atd.. v tomto dlouhodobém programu osobního rozvoje vám garantujeme navýšení kvality vaší osobnosti a vašeho života! Garance vychází z jedinečné skladby dlouhodobého tréninku a zkušeností stovek lídrů, kteří prokazatelně navýšili kvalitu svých životů. Chcete-li skutečný posun, pak investujte svou pozornost efektivně!

Další nejbližší akce

 inspirativní sdílení principů osobnostního rozvoje – konkrétní příběhy

JSME ORGANISMUS

„Hodnoty a návyky, které se od nás naučí naše děti a lidé kolem, je to jediné, co po nás zůstává a zůstane až odejdeme…“

Chci s Vámi sdílet své zážitky a praktické principy, které jsem načerpal se sebou a během více než 20-ti leté praxe provázením rozvoje osobností lídrů firem i úplně obyčejných lidí.

 

Rozhodnutí je na Tobě. Pokud chceš pravidelně do svého e-mailu dostávat mé postřehy z aplikace principů a inspirace stačí se zaregistrovat na této stránce vpravo nahoře nebo zdePokud máš pocit, že to může být prospěšné některému z přátel sdílej prosím.

dle osobní dohody 

Individuální transformační koučování
„Chcete vyladit motor svého „ferrari“ či stále jen lakovat vnější podobu „trabanta“? Každá skutečná změna kvality se děje zevnitř ven! Získejte průvodce na cestě k vyšší kvalitě sebe a svého života. Transformujte své návyky a formujte zralost své osobnosti v souladu s osobními talenty. Více o koučování zde

ENNEA večery

Věříte, že můžete za jeden večer získat hlubší vhled do svého osobního rozvoje, pochopit své blízké a kolegy v práci a tím zlepšit vaše vztahy, komunikaci a spolupráci? Máme pro Vás připravený cyklus večerních tříhodinových setkání nad jednotlivými enneagramovými typy. Více o večerech zde