Proč enneagram?

Proč enneagram?


Z hlubin bohatství lidstva vystoupil na povrch systém umožňující poznat vlastní, hluboké, vnitřní emoční i myšlenkové motivy. Tyto motivy se navenek projevují v našem chování. Často se stává, že lidé touží změnit nějakou část chování, která je drží zpět. Je pro ně v podstatě dysfunkční, zhoršuje jejich uplatnění v životě, je prostě destruktivní. Bohužel jen málokdy se podaří dodržet svá předsevzetí a změnit vše v úrovni chování. Snažíme se totiž vše změnit v úrovni důsledku a nezabýváme se vůbec příčinou, která je v zásadě vždy na vnitřní úrovni motivů. A enneagram je ten nástroj, který nabízí vše prohlédnout na vnitřní úrovni vzorců emočního a mentálního prožívání. Jen to, co uchopíme můžeme ve skutečnosti změnit. Jen tehdy, když jste přítomni vnitřní reakci, jste schopni je korigovat a měnit ve svůj prospěch a prospěch všech zúčastněných.

Každá krize, problém v partnerství, či s rodiči, ztráta zaměstnání, nebo nemoc nám dává obrovskou příležitost začít se zamýšlet nad nejdůležitějšími otázkami v našem životě. Pokud krize využijeme a odpovíme si na své otázky, procházíme zázrakem lidského dozrávání.

Máte pocit, že se Vám opakovaně dějí věci, které nechcete nebo byste je chtěli zvládnout jinak?

Stává se Vám, že Vás zlobí hodnoty jiných lidí a způsob, jak se projevují?

Máte pocit, že kolem vás existují lidé blízcí či vzdálení, kterým moc nerozumíte a někdy Vás jejich způsoby zlobí?

Máte někdy pocit, že s těmi druhými neumíte vyjít a potřebovali byste „návod k obsluze“?

A máte pocit, že totéž potřebujete zvládnout sami se sebou? Tedy pochopit se a mít „návod k obsluze“, růstu a rozvoji?

Věřte, že je to skvělý nástroj pro orientaci v lidské psychice lidí ve struktuře charakteru osobnosti. Je to mapa, která Vám usnadní orientaci ve vás samých, přátelích, podřízených, nadřízených, zákaznicích apod. umožní vám jistou předvídatelnost a tím výrazně vylepší při správném užití vaše vztahy.

Enneagram vám může změnit vidění a prožívání světa a tedy i svět sám.

Nic se kolem nezměnilo a přece se změnilo všechno!

 

Více o Enneagramu se můžete dozvědět na našem intenzivním prožitkovém programu pro veřejnost Pochopení našich darů. Pro více informací o programu, termíny konání a ceny klikněte zde.

Získejte podporu osobního rozvoje - odběr užitečných článků, tipů, rad či videí

*  Email:
    Jméno:
 
Vaše data jsou v bezpečí - SmartEmailing.cz

Dozvědět se více

Aktuality

Budeme čekat až vymře jedna generace nebo uděláme R- Evoluci zevnitř ven?

Respekt a úcta ještě žije!? Jaká je vaše volba?

Pravda je, že to není jen o lídrech, ale také o voličích. 

Napsal Emanuel Byrtus –  Emoční leadership - chci číst celý článek

Síla sebe-důvěry - Novinka - 27. února

Opravdu si myslíte, že stačí vybrat ty nejlepší lídry i experty a budou fungovat jako tým? Opravdu věříte, že stačí zaměstnat odborníky a dosáhnete úspěchu?Nefunguje to. Skrytě budované a nevědomě vysílané podprahové signály nás ovlivňují mnohem víc než peníze. To, co skutečně drží osobnosti pohromadě, je vzájemná důvěra. To, co umožní uvolnit skutečný potenciál je zdravá sebedůvěra. Více o programu.

Emoce a projekty 1 aneb Excelentní spolupráce - 8. a 9. dubna

„Každý sám za sebe a přece spolu“ – to je motto tohoto jedinečného tréninku. Chcete poznat více o základních neurobiologických principech vedení lidí v praxi? Zajímá Vás, jak využít emoce jako zdroj energie? Je pro Vás důležité najít nevědomé vnitřní motivace a zdravě je využít ve prospěch výkonnosti svého týmu? Chcete se naučit komunikovat tak, abyste dokázali i v zátěžových situacích být motivačním lídrem? Pak je tento trénink určen také pro Vás!

Více o programu

Vedení lidí a osobní rozvoj s enneagramem – 10. a 11. dubna

„Život není o hledání sebe sama, život je o vytvoření sebe sama!“ Pokud chcete získat jasný přehled o svých vrozených silných stránkách a konkrétních prostorech navýšení kvality své osobnosti, pak je tento trénink určen právě pro Vás. Otevře se před Vámi cesta, jak navýšit nejen kvalitu své osobnosti a zlepšit kvalitu podpory a spolupráce s lidmi kolem Vás. Výsledek programu? Jasný návod, jak zdravě posílit své osobní charakterové vlastností s ohledem na Vaše individuální talenty. Staňte se vědomým tvůrcem sebe sama!

Více o programu

Cesta k excelentnímu výkonu - FLOW aneb motivace bez motivace – 16. května

Chcete získat nástroje, hluboký vhled, pochopení a trénink, jak vstupovat do stavu vrcholných výkonů a vrcholné tvořivosti? Ve spolupráci se společností Shine leadership s.r.o. a Šárkou Pojerovou vznikl projekt jedinečného spojení špičkového kouče sportovců Mariána Jelínka a špičkového kouče manažerů Emanuela Byrtuse.

Chceme s Vámi sdílet poznání a postupy vyzkoušené v koučovací praxi. Více o programu

 

Emoční leadership – dlouhodobý program osobnostního rozvoje – garance zlepšení kvality života - zahájení 23. a 24. května

Podívejte se na zážitky jednoho z účastníků – zde.  “Tím největším darem pro své blízké a lidi kolem vás jste Vy!“ Do každé životní situace, ať v práci či osobním životě vnášíte kvalitu, ke které jste právě teď došli. Na kvalitě vaší osobnosti závisí kvalita výchovy vašeho dítěte, kvalita vašich vztahů, rodinné klima, pohoda týmu v práci, výkon jednotlivce i týmu, dosahování výsledků atd.. v tomto dlouhodobém programu osobního rozvoje vám garantujeme navýšení kvality vaší osobnosti a vašeho života! Garance vychází z jedinečné skladby dlouhodobého tréninku a zkušeností stovek lídrů, kteří prokazatelně navýšili kvalitu svých životů. Chcete-li skutečný posun, pak investujte svou pozornost efektivně!

Change management a jeho tajemství: změny se dějí jen zevnitř ven – 29. května

Připravte půdu uvnitř sebe a lidí. Jen tak ze semínek chyb, problémů a krizí vyrostou užitečné a silné rostliny smysluplných změn a nikoli jen obtížný plevel. PAMATUJTE: Naše neurobiologie, podvědomí a podprahové signály nás ovlivňují, mnohem více, než nástroje, techniky a postupy, či metodiky řízení změn. Díky důslednému monitorinku Šárky Pojerové naplňujeme potřeby klientů programem, který stimuluje zájem lidí k realizaci smysluplných změn v práci i osobním životě.

Více o programu

Další nejbližší akce

dle osobní dohody 

Individuální transformační koučování
„Chcete vyladit motor svého „ferrari“ či stále jen lakovat vnější podobu „trabanta“? Každá skutečná změna kvality se děje zevnitř ven! Získejte průvodce na cestě k vyšší kvalitě sebe a svého života. Transformujte své návyky a formujte zralost své osobnosti v souladu s osobními talenty.

ENNEA večery

Věříte, že můžete za jeden večer získat hlubší vhled do svého osobního rozvoje, pochopit své blízké a kolegy v práci a tím zlepšit vaše vztahy, komunikaci a spolupráci? Máme pro Vás připravený cyklus večerních tříhodinových setkání nad jednotlivými enneagramovými typy. Více o večerech zde