Vyrovnanost a spojení se zdrojem

Vyrovnanost a spojení se zdrojem

Martina: Spojení se zdrojem chápu jako základní podmínku pro pocítění a prožitek vyšších kvalit. V čem je tedy specifické spojení se zdrojem jako vyšší kvalita typu čtyři?

Emanuel: Specifické je především to, z jakého místa do této kvality vstupujeme. A to místo je iluze opuštění a oddělení. To je typické pro vydělení z jednoty u typu 4. Ale jak víte, nejen typ 4 zažívá pocity opuštění. Proto spojení se zdrojem jako specifická vyšší kvalita je léčivá právě pro stavy opuštění a oddělení. Teprve, když se uvolníme k vyššímu stavu vědomí spojení se zdrojem, přichází celistvost, naplnění a vnitřní vyrovnanost. Vše je podpořeno a vyživeno esencí tiché vnitřní radosti.

 

Martina: Mluvíme o spojení se zdrojem. Co je vlastně ten zdroj? Obecně řečeno, zdroj pro mě představuje něco, co dodává energii. Většinou je takový zdroj izolovaný – je to přesně vymezené místo, kde se energie shromažďuje, případně přesně vymezený výstup, kterým může energie téct (asi jako elektrická zásuvka). Z prožitků, které vnímám jako spojení se zdrojem, je to v tomto případě úplně jiné. Nejde o izolovaný zdroj, vlastně se napojuji na neohraničenou neusměrňovanou vesmírnou energii. Tím, že nechám energii proudit dovnitř, stávám se její součástí. Vnější se stává vnitřním a obráceně.

Emanuel: Ano tvé prožitky jsou zcela přesné. Tento zdroj je vše prostupující. Nelze se před ním ukrýt a nelze být vynechán. To jediné co lze, je vytvořit iluzi, že žádný zdroj všeprostupující energie není. To samozřejmě je pak jen naše omezené vnímání. To, že nějakou část existence nevnímáme, neznamená, že tato námi nevnímaná část neexistuje. Tento zdroj však samozřejmě nepotřebuje žádné dráty, tedy ani zástrčku a nemusíme platit za příjem. smiley My vlastně jen doplácíme nedostatkem energie, pokud se od tohoto zdroje oddělíme. Nejsme pak vyživeni plně. Proto je zásadně důležité obnovit to přirozené spojení svým vnímáním, obnovit energetické dráhy pro mnohem vyšší a jemnější frekvence a vibrace, které jsou pro nás lidi přirozené. Je vlastně jen otázka našeho otevření a naladění, jak velké spektrum energie a v jak velkém množství jsme připraveni přijmout.

 

Martina: V naladěních na kvalitu spojení se zdrojem se často zmiňuje „intimní spojení se zdrojem“. V čem spočívá ona intimita?

Emanuel: Intimita je v tvé jedinečnosti. Jsi to ty jako jedinečný kousek bytí, jedinečná bytost, která přispívá svým spojením k celistvosti. Je to skutečně intimní a zároveň zcela otevřené, protože tě to propojuje se vším a všemi.

Aktuality

Vážení přátelé

Aktuálně regeneruji po těžkém úrazu.

Děkuji všem kdož jste na mně mysleli, děkuji za povzbuzující slova, energii, která byla citelná i na dálku.

Život nás učí přes chyby, problémy a krize.

Až budu mít dost zdraví a energiebudu s vámi sdílet, co mne to naučilo.

Těším se na zdraví.

Těším se na slyšenou.

A těším se především na setkání s vámi a možnost podpořit vás, aby se vám dařilo lépe. Emanuel

Další nejbližší akce

 inspirativní sdílení principů osobnostního rozvoje – konkrétní příběhy

JSME ORGANISMUS

„Hodnoty a návyky, které se od nás naučí naše děti a lidé kolem, je to jediné, co po nás zůstává a zůstane až odejdeme…“

Chci s Vámi sdílet své zážitky a praktické principy, které jsem načerpal se sebou a během více než 20-ti leté praxe provázením rozvoje osobností lídrů firem i úplně obyčejných lidí.

 

Rozhodnutí je na Tobě. Pokud chceš pravidelně do svého e-mailu dostávat mé postřehy z aplikace principů a inspirace stačí se zaregistrovat na této stránce vpravo nahoře nebo zdePokud máš pocit, že to může být prospěšné některému z přátel sdílej prosím.

dle osobní dohody 

Individuální transformační koučování
„Chcete vyladit motor svého „ferrari“ či stále jen lakovat vnější podobu „trabanta“? Každá skutečná změna kvality se děje zevnitř ven! Získejte průvodce na cestě k vyšší kvalitě sebe a svého života. Transformujte své návyky a formujte zralost své osobnosti v souladu s osobními talenty. Více o koučování zde

ENNEA večery

Věříte, že můžete za jeden večer získat hlubší vhled do svého osobního rozvoje, pochopit své blízké a kolegy v práci a tím zlepšit vaše vztahy, komunikaci a spolupráci? Máme pro Vás připravený cyklus večerních tříhodinových setkání nad jednotlivými enneagramovými typy. Více o večerech zde