Proč enneagram?

Proč enneagram?


Z hlubin bohatství lidstva vystoupil na povrch systém umožňující poznat vlastní, hluboké, vnitřní emoční i myšlenkové motivy. Tyto motivy se navenek projevují v našem chování. Často se stává, že lidé touží změnit nějakou část chování, která je drží zpět. Je pro ně v podstatě dysfunkční, zhoršuje jejich uplatnění v životě, je prostě destruktivní. Bohužel jen málokdy se podaří dodržet svá předsevzetí a změnit vše v úrovni chování. Snažíme se totiž vše změnit v úrovni důsledku a nezabýváme se vůbec příčinou, která je v zásadě vždy na vnitřní úrovni motivů. A enneagram je ten nástroj, který nabízí vše prohlédnout na vnitřní úrovni vzorců emočního a mentálního prožívání. Jen to, co uchopíme můžeme ve skutečnosti změnit. Jen tehdy, když jste přítomni vnitřní reakci, jste schopni je korigovat a měnit ve svůj prospěch a prospěch všech zúčastněných.

Každá krize, problém v partnerství, či s rodiči, ztráta zaměstnání, nebo nemoc nám dává obrovskou příležitost začít se zamýšlet nad nejdůležitějšími otázkami v našem životě. Pokud krize využijeme a odpovíme si na své otázky, procházíme zázrakem lidského dozrávání.

Máte pocit, že se Vám opakovaně dějí věci, které nechcete nebo byste je chtěli zvládnout jinak?

Stává se Vám, že Vás zlobí hodnoty jiných lidí a způsob, jak se projevují?

Máte pocit, že kolem vás existují lidé blízcí či vzdálení, kterým moc nerozumíte a někdy Vás jejich způsoby zlobí?

Máte někdy pocit, že s těmi druhými neumíte vyjít a potřebovali byste „návod k obsluze“?

A máte pocit, že totéž potřebujete zvládnout sami se sebou? Tedy pochopit se a mít „návod k obsluze“, růstu a rozvoji?

Věřte, že je to skvělý nástroj pro orientaci v lidské psychice lidí ve struktuře charakteru osobnosti. Je to mapa, která Vám usnadní orientaci ve vás samých, přátelích, podřízených, nadřízených, zákaznicích apod. umožní vám jistou předvídatelnost a tím výrazně vylepší při správném užití vaše vztahy.

Enneagram vám může změnit vidění a prožívání světa a tedy i svět sám.

Nic se kolem nezměnilo a přece se změnilo všechno!

 

Více o Enneagramu se můžete dozvědět na našem intenzivním prožitkovém programu pro veřejnost Pochopení našich darů. Pro více informací o programu, termíny konání a ceny klikněte zde.

Aktuality

Vážení přátelé

Aktuálně regeneruji po těžkém úrazu.

Děkuji všem kdož jste na mně mysleli, děkuji za povzbuzující slova, energii, která byla citelná i na dálku.

Život nás učí přes chyby, problémy a krize.

Až budu mít dost zdraví a energiebudu s vámi sdílet, co mne to naučilo.

Těším se na zdraví.

Těším se na slyšenou.

A těším se především na setkání s vámi a možnost podpořit vás, aby se vám dařilo lépe. Emanuel

Další nejbližší akce

 inspirativní sdílení principů osobnostního rozvoje – konkrétní příběhy

JSME ORGANISMUS

„Hodnoty a návyky, které se od nás naučí naše děti a lidé kolem, je to jediné, co po nás zůstává a zůstane až odejdeme…“

Chci s Vámi sdílet své zážitky a praktické principy, které jsem načerpal se sebou a během více než 20-ti leté praxe provázením rozvoje osobností lídrů firem i úplně obyčejných lidí.

 

Rozhodnutí je na Tobě. Pokud chceš pravidelně do svého e-mailu dostávat mé postřehy z aplikace principů a inspirace stačí se zaregistrovat na této stránce vpravo nahoře nebo zdePokud máš pocit, že to může být prospěšné některému z přátel sdílej prosím.

dle osobní dohody 

Individuální transformační koučování
„Chcete vyladit motor svého „ferrari“ či stále jen lakovat vnější podobu „trabanta“? Každá skutečná změna kvality se děje zevnitř ven! Získejte průvodce na cestě k vyšší kvalitě sebe a svého života. Transformujte své návyky a formujte zralost své osobnosti v souladu s osobními talenty. Více o koučování zde

ENNEA večery

Věříte, že můžete za jeden večer získat hlubší vhled do svého osobního rozvoje, pochopit své blízké a kolegy v práci a tím zlepšit vaše vztahy, komunikaci a spolupráci? Máme pro Vás připravený cyklus večerních tříhodinových setkání nad jednotlivými enneagramovými typy. Více o večerech zde