Newsletter květen 2011

Newsletter Pro život...

Co se bude dít...

        

Přehled a podrobnosti o připravovaných programech najdete v Kalendáři.

Téma měsíce: nelpění a moudrost

Milí přátelé,

v květnu máme možnost dospět k moudrosti. Chce to jen maličkost - přestat lpět na všem, co známe. A právě nelpění a moudrost jsou vyššími kvalitami enneagramového typu pět. Nelpění a moudrost otevírají prostor míru, klidnému spočinutí duše v naplňujícím okamžiku tady a teď. Kvalita míru je esencí bodu pět. Objevování těchto vyšších kvalit jsme započali v dialogu o moudrosti a nelpění.

Opět nabízíme krátkou meditaci k naladění se na vyšší kvality a k jejich prožitku.

 

 

Co je nového...

Pojďte, budeme si hrát

Všichni to známe, nejlépe se něco naučíme hrou, jen tak, mimochodem, skoro nechtěně, jakoby hra byla ten nejpřirozenější stav bytí. I věda už zná pojem hrajícího si člověka - homo ludens. Podle Wikipedie Homo ludens "je pojem popisující člověka, jenž vyvíjí své schopnosti a možnosti prostřednictvím hry. Objevuje své schopnosti a sám se skrze ně vyvíjí. Jeho hravost je založena na svobodě rozhodování a jednání a předpokládá vlastní myšlení." Slovy Friedricha Schillera "člověk je člověkem pouze tam, kde si hraje".

A tak jsme se rozhodli i my využít hru k nalézání našeho lidství, naší moudrosti.

 

Hravě se budeme učit na semináři Cesta tvůrce, který má svoji premiéru 28. května. Budeme hledat svoje cíle a způsob jejich realizace tak, aby byly v souladu s našimi nejniternějšími hodnotami. Soulad s cílem na všech úrovních vyústí v čistý záměr. Takový záměr mocně aktivuje energii, která přitáhne všechno potřebné k naplnění cíle. Pokud tedy chcete jít za svými cíli a přitom si hrát, těšíme se na vás. Více informací a přihlášku na seminář Cesta tvůrce najdete v Kalendáři.

 

Připravujeme pro vás také herní soubor pro vaši hru doma, ke které můžete přizvat i své blízké a přátele. Základem hry budou karty esenciálních vyšších kvalit. Můžete je použít jako nástroj inspirace a růstu, nástroj změny a probuzení vědomí, nástroj léčení osobních citlivostí, nástroj sebekoučování či reflexe a pochopení. V Inspiraci od nás pro vás přinášíme několik náčrtů ke kartám.

Máte-li vlastní nápady, jak byste takové karty rádi využívali, anebo co byste rádi v herním souboru našli, napište nám. Vaše podněty pro nás budou cenným vodítkem při dotváření herního souboru. Vaše nápady nám posílejte na info@prozivot.info.

 

Jakékoliv vaše návrhy a podněty můžete sdílet

  emailem na info@prozivot.info

 

  na facebooku Inspirace Proživot

 

  velmi brzy na Fóru proživot

 

 

Inspirace pro život...

Richard Bach

O moudro pro měsíc moudrosti jsme opět požádali Příručku pro mesiáše autora Richarda Bacha. "Položte si otázku. Zavřete oči, rozhodněte se, zda si přečtete pravou nebo levou stranu, a knihu otevřete." A tak si přečtěte slova o nalézání naší moudrosti.

 

Od nás pro nás

Přinášíme vám ochutnávku z procesu tvoření karet esenciálních vyšších kvalit. A protože cesta k vyšším kvalitám, do středu, vede od těch "nižších" na okraji, najdete i náčrty mechanismů, které nás na tom okraji drží. Autorem kreseb je Honza Hrubý.

 

Moudrost vzdělání

Podporuje vzdělání naši moudrost? Moudrost je spojena s uvolněním, spojením, tvořivostí... Inspirativní pohled podává Sir Ken Robinson ve své přednášce.

 

 

 

Píseň (i slova) pro srdce

Pustit se.... všeho známého, všeho vědění, vykročit do nejistoty a prostě cítit... Zní to bláznivě? A co když právě v tom je moudrost? Inspirace Blázna.

Získejte podporu osobního rozvoje - odběr užitečných článků, tipů, rad či videí

*  Email:
    Jméno:
 
Vaše data jsou v bezpečí - SmartEmailing.cz

Dozvědět se více

Aktuality

Budeme čekat až vymře jedna generace nebo uděláme R- Evoluci zevnitř ven?

Respekt a úcta ještě žije!? Jaká je vaše volba?

Pravda je, že to není jen o lídrech, ale také o voličích. 

Napsal Emanuel Byrtus –  Emoční leadership - chci číst celý článek

Síla sebe-důvěry - Novinka - 27. února

Opravdu si myslíte, že stačí vybrat ty nejlepší lídry i experty a budou fungovat jako tým? Opravdu věříte, že stačí zaměstnat odborníky a dosáhnete úspěchu?Nefunguje to. Skrytě budované a nevědomě vysílané podprahové signály nás ovlivňují mnohem víc než peníze. To, co skutečně drží osobnosti pohromadě, je vzájemná důvěra. To, co umožní uvolnit skutečný potenciál je zdravá sebedůvěra. Více o programu.

Emoce a projekty 1 aneb Excelentní spolupráce - 8. a 9. dubna

„Každý sám za sebe a přece spolu“ – to je motto tohoto jedinečného tréninku. Chcete poznat více o základních neurobiologických principech vedení lidí v praxi? Zajímá Vás, jak využít emoce jako zdroj energie? Je pro Vás důležité najít nevědomé vnitřní motivace a zdravě je využít ve prospěch výkonnosti svého týmu? Chcete se naučit komunikovat tak, abyste dokázali i v zátěžových situacích být motivačním lídrem? Pak je tento trénink určen také pro Vás!

Více o programu

Vedení lidí a osobní rozvoj s enneagramem – 10. a 11. dubna

„Život není o hledání sebe sama, život je o vytvoření sebe sama!“ Pokud chcete získat jasný přehled o svých vrozených silných stránkách a konkrétních prostorech navýšení kvality své osobnosti, pak je tento trénink určen právě pro Vás. Otevře se před Vámi cesta, jak navýšit nejen kvalitu své osobnosti a zlepšit kvalitu podpory a spolupráce s lidmi kolem Vás. Výsledek programu? Jasný návod, jak zdravě posílit své osobní charakterové vlastností s ohledem na Vaše individuální talenty. Staňte se vědomým tvůrcem sebe sama!

Více o programu

Cesta k excelentnímu výkonu - FLOW aneb motivace bez motivace – 16. května

Chcete získat nástroje, hluboký vhled, pochopení a trénink, jak vstupovat do stavu vrcholných výkonů a vrcholné tvořivosti? Ve spolupráci se společností Shine leadership s.r.o. a Šárkou Pojerovou vznikl projekt jedinečného spojení špičkového kouče sportovců Mariána Jelínka a špičkového kouče manažerů Emanuela Byrtuse.

Chceme s Vámi sdílet poznání a postupy vyzkoušené v koučovací praxi. Více o programu

 

Emoční leadership – dlouhodobý program osobnostního rozvoje – garance zlepšení kvality života - zahájení 23. a 24. května

Podívejte se na zážitky jednoho z účastníků – zde.  “Tím největším darem pro své blízké a lidi kolem vás jste Vy!“ Do každé životní situace, ať v práci či osobním životě vnášíte kvalitu, ke které jste právě teď došli. Na kvalitě vaší osobnosti závisí kvalita výchovy vašeho dítěte, kvalita vašich vztahů, rodinné klima, pohoda týmu v práci, výkon jednotlivce i týmu, dosahování výsledků atd.. v tomto dlouhodobém programu osobního rozvoje vám garantujeme navýšení kvality vaší osobnosti a vašeho života! Garance vychází z jedinečné skladby dlouhodobého tréninku a zkušeností stovek lídrů, kteří prokazatelně navýšili kvalitu svých životů. Chcete-li skutečný posun, pak investujte svou pozornost efektivně!

Change management a jeho tajemství: změny se dějí jen zevnitř ven – 29. května

Připravte půdu uvnitř sebe a lidí. Jen tak ze semínek chyb, problémů a krizí vyrostou užitečné a silné rostliny smysluplných změn a nikoli jen obtížný plevel. PAMATUJTE: Naše neurobiologie, podvědomí a podprahové signály nás ovlivňují, mnohem více, než nástroje, techniky a postupy, či metodiky řízení změn. Díky důslednému monitorinku Šárky Pojerové naplňujeme potřeby klientů programem, který stimuluje zájem lidí k realizaci smysluplných změn v práci i osobním životě.

Více o programu

Další nejbližší akce

dle osobní dohody 

Individuální transformační koučování
„Chcete vyladit motor svého „ferrari“ či stále jen lakovat vnější podobu „trabanta“? Každá skutečná změna kvality se děje zevnitř ven! Získejte průvodce na cestě k vyšší kvalitě sebe a svého života. Transformujte své návyky a formujte zralost své osobnosti v souladu s osobními talenty.

ENNEA večery

Věříte, že můžete za jeden večer získat hlubší vhled do svého osobního rozvoje, pochopit své blízké a kolegy v práci a tím zlepšit vaše vztahy, komunikaci a spolupráci? Máme pro Vás připravený cyklus večerních tříhodinových setkání nad jednotlivými enneagramovými typy. Více o večerech zde