Newsletter březen 2011

Newsletter Pro život...

Pozvánky na březen

Trénink pro život

Koučování pro život

Táborský festival vína

 

Téma měsíce: Opravdovost a naděje

Milí přátelé,

tento měsíc nás čeká opravdový začátek jara. Začátek, který v sobě nese naději nového života. Pojďme společně udělat jaro i v našich srdcích. Opřeme se o vyšší kvality enneagramového typu Tři - opravdovost a naději. Přinášíme vám několik postřehů k těmto kvalitám - střípky z opravdovosti a naděje.

Pro inspiraci a naladění jsme pro vás připravili krátkou meditaci:

 

 

Opravdovost, naději a další kvality společně objevujeme a přenášíme do života v programech pro život. Více o našich setkáních najdete v Kalendáři.

 

Co je nového...

Stále vytváříme lepší podmínky pro podporu tvoření vaší zahrady života. V duchu motta: Společně měníme svět přes vzájemně propojené lidi šířící vyšší kvality pro život jsme pro vás připravili stipendia podpory vaší aktivity a rozvoje.

Jste vědomí tvůrci své krásné zahrady?

Představte si, že na své zahradě života zasadíte nové, krásné a silné rostliny. Pak se nemusíte starat o plevel. Postarejte se o výživu vašich nových rostlin, které svým růstem udusí plevel.
Kterou novou silnou rostlinu chcete ve své zahradě života pěstovat? Vyberte si. Která vyšší kvalita vás oslovuje?

Nejhlouběji nahlédnete do vyšší kvality tvůrčím procesem. Rozšiřujeme pro vás:

Tvůrčí projeky

I v tomto měsíci otevíráme prostor společného tvoření Open Source Spiritual Space.

Aktuálně prostor nabízí dva tvůrčí projekty: symboly a mantry vyšších kvalit. Děkujeme Lidušce, Dáše a Jeanne za jejich příspěvky. Věříme, že tvůrčí přístup pomohl jim i všem ostatním hlouběji uchopit prožívané vyšší kvality. Symbol a mantru hledáme i pro opravdovost a naději. Pokud se vám tedy prožitek těchto kvalit zhmotní v slova nebo obraz, prosíme, podělte se o svoji inspiraci, o svoji moudrost. Více o o tvůrčích projektech včetně návrhů symbolů a manter najdete na stránce Tvůrčí projekty.

Strom života

S nadcházejícím jarem bychom chtěli otevřít nový prostor pro vaše tvoření. Do centra naší zahrady života jsme zasadili Strom života. Strom života symbolizuje náš život. Je vyživován energií vyšších kvalit, devíti hlavních větví, které vedou tuto energii života do středu - kmene. Životadárná energie teče až ke kořenům, které čerpají sílu z matky země, která nás vyživuje. Matka země dává dostatek výživy pro všechny. Energie slunce a země se tak spojuje v jednom jediném vyživujícím kruhu, uprostřed stromu, v jádru nás samých. Rádi bychom, aby obraz stromu umístěný na našich stránkách vyjadřoval toto propojení s existencí větvemi a kořeny a současně jedinečnost stromu.

Tvůrčí prostor otevíráme pro grafické návrhy stromu, pro vaše náměty, co by měl strom obsahovat, jak by pro vás měl vypadat a také nápady, co by strom mohl „umět" (animace, vizuální efekty, zvuky apod.) a to nejlépe i s technickým řešením navrhovaných efektů.

více o projektu...

 

Své návrhy a podněty můžete sdílet:

emailem na info@prozivot.info

 

na facebooku Inspirace Proživot

 

 

Inspirace pro život...

Richard Bach

"Položte si otázku. Zavřete oči, rozhodněte se, zda si přečtete pravou nebo levou stranu, a knihu otevřete." I tentokrát jsme následovali návod na použití Příručky pro mesiáše. Pro březen nám nabídla slova o lásce. Ne náhodou. Láska je esencí enneagramového typu tři a završuje vyšší kvality opravdovosti a naděje.

 

Od nás pro nás

Inspirace Od nás pro nás je o cestě ke středu, k opravdovosti. K bytí, které se realizuje v jednoduchosti a zní vyvěrající kráse a síle. Za obrázky k naladění děkujeme Honzovi Hrubému. Vychutnejte si okamžik zastavení a spočinutí v sobě.

 

 

Trénink opravdovosti

Pozitivní nemusí nutně znamenat opravdové... Malou ukázku pozitivní opravdovosti předvádějí Jaroslav Dušek a Eva Holubová.

 

 

 

 

Píseň pro srdce

Nabízíme vám, vašim srdcím i myslím, píseň Shainy Noll You can relax now.

Tato píseň aktivuje esenci bodu tři Láska bez podmínek …… užijte si ji.

Získejte podporu osobního rozvoje - odběr užitečných článků, tipů, rad či videí

*  Email:
    Jméno:
 
Vaše data jsou v bezpečí - SmartEmailing.cz

Dozvědět se více

Aktuality

Budeme čekat až vymře jedna generace nebo uděláme R- Evoluci zevnitř ven?

Respekt a úcta ještě žije!? Jaká je vaše volba?

Pravda je, že to není jen o lídrech, ale také o voličích. 

Napsal Emanuel Byrtus –  Emoční leadership - chci číst celý článek

Síla sebe-důvěry - Novinka - 27. února

Opravdu si myslíte, že stačí vybrat ty nejlepší lídry i experty a budou fungovat jako tým? Opravdu věříte, že stačí zaměstnat odborníky a dosáhnete úspěchu?Nefunguje to. Skrytě budované a nevědomě vysílané podprahové signály nás ovlivňují mnohem víc než peníze. To, co skutečně drží osobnosti pohromadě, je vzájemná důvěra. To, co umožní uvolnit skutečný potenciál je zdravá sebedůvěra. Více o programu.

Emoce a projekty 1 aneb Excelentní spolupráce - 8. a 9. dubna

„Každý sám za sebe a přece spolu“ – to je motto tohoto jedinečného tréninku. Chcete poznat více o základních neurobiologických principech vedení lidí v praxi? Zajímá Vás, jak využít emoce jako zdroj energie? Je pro Vás důležité najít nevědomé vnitřní motivace a zdravě je využít ve prospěch výkonnosti svého týmu? Chcete se naučit komunikovat tak, abyste dokázali i v zátěžových situacích být motivačním lídrem? Pak je tento trénink určen také pro Vás!

Více o programu

Vedení lidí a osobní rozvoj s enneagramem – 10. a 11. dubna

„Život není o hledání sebe sama, život je o vytvoření sebe sama!“ Pokud chcete získat jasný přehled o svých vrozených silných stránkách a konkrétních prostorech navýšení kvality své osobnosti, pak je tento trénink určen právě pro Vás. Otevře se před Vámi cesta, jak navýšit nejen kvalitu své osobnosti a zlepšit kvalitu podpory a spolupráce s lidmi kolem Vás. Výsledek programu? Jasný návod, jak zdravě posílit své osobní charakterové vlastností s ohledem na Vaše individuální talenty. Staňte se vědomým tvůrcem sebe sama!

Více o programu

Cesta k excelentnímu výkonu - FLOW aneb motivace bez motivace – 16. května

Chcete získat nástroje, hluboký vhled, pochopení a trénink, jak vstupovat do stavu vrcholných výkonů a vrcholné tvořivosti? Ve spolupráci se společností Shine leadership s.r.o. a Šárkou Pojerovou vznikl projekt jedinečného spojení špičkového kouče sportovců Mariána Jelínka a špičkového kouče manažerů Emanuela Byrtuse.

Chceme s Vámi sdílet poznání a postupy vyzkoušené v koučovací praxi. Více o programu

 

Emoční leadership – dlouhodobý program osobnostního rozvoje – garance zlepšení kvality života - zahájení 23. a 24. května

Podívejte se na zážitky jednoho z účastníků – zde.  “Tím největším darem pro své blízké a lidi kolem vás jste Vy!“ Do každé životní situace, ať v práci či osobním životě vnášíte kvalitu, ke které jste právě teď došli. Na kvalitě vaší osobnosti závisí kvalita výchovy vašeho dítěte, kvalita vašich vztahů, rodinné klima, pohoda týmu v práci, výkon jednotlivce i týmu, dosahování výsledků atd.. v tomto dlouhodobém programu osobního rozvoje vám garantujeme navýšení kvality vaší osobnosti a vašeho života! Garance vychází z jedinečné skladby dlouhodobého tréninku a zkušeností stovek lídrů, kteří prokazatelně navýšili kvalitu svých životů. Chcete-li skutečný posun, pak investujte svou pozornost efektivně!

Change management a jeho tajemství: změny se dějí jen zevnitř ven – 29. května

Připravte půdu uvnitř sebe a lidí. Jen tak ze semínek chyb, problémů a krizí vyrostou užitečné a silné rostliny smysluplných změn a nikoli jen obtížný plevel. PAMATUJTE: Naše neurobiologie, podvědomí a podprahové signály nás ovlivňují, mnohem více, než nástroje, techniky a postupy, či metodiky řízení změn. Díky důslednému monitorinku Šárky Pojerové naplňujeme potřeby klientů programem, který stimuluje zájem lidí k realizaci smysluplných změn v práci i osobním životě.

Více o programu

Další nejbližší akce

dle osobní dohody 

Individuální transformační koučování
„Chcete vyladit motor svého „ferrari“ či stále jen lakovat vnější podobu „trabanta“? Každá skutečná změna kvality se děje zevnitř ven! Získejte průvodce na cestě k vyšší kvalitě sebe a svého života. Transformujte své návyky a formujte zralost své osobnosti v souladu s osobními talenty.

ENNEA večery

Věříte, že můžete za jeden večer získat hlubší vhled do svého osobního rozvoje, pochopit své blízké a kolegy v práci a tím zlepšit vaše vztahy, komunikaci a spolupráci? Máme pro Vás připravený cyklus večerních tříhodinových setkání nad jednotlivými enneagramovými typy. Více o večerech zde