Newsletter leden 2011

Newsletter Pro život...

Téma měsíce: Jasný klid a dokonalost

V tomto roce bude každý měsíc věnovaný vyšším kvalitám odpovídajícím jednomu enneagramovému typu. Celý měsíc budeme dané kvality zkoumat, objevovat, prožívat a ukotvovat v běžném životě.

Leden, první měsíc roku, je inspirován vyššími kvalitami typu jedna - jasným klidem a dokonalostí. Jako naladění do tématu vám přinášíme dialog, ve kterém se dozvíte, co je jasný klid a dokonalost, jaký je mezi nimi vztah, proč je žít a další postřehy. Nechte se inspirovat...

celý dialog...

 

Přehled připravovaných programů věnovaných (nejen) jasnému klidu a dokonalosti najdete v Kalendáři.

 

 

 


Co je nového...

Milí přátelé,

furt se něco děje….

Dynamika vývoje nás vede k dalším a novým možnostem seberozvoje, navyšování kvality života. v souladu s novým poznáním a také s využitím nových technologií, jsme pro vás připravili nový prostor vzájemného obohacování. Nová podoba stránek a celé práce na seberozvoji má jako ústřední motto pozvání: „Pojďme společně tvořit krásnou zahradu pro život.“

Zahrada je obrazem interaktivního přístupu, vzájemného obohacování. Chci se s vámi potkávat nejen ve vymezených časech a prostorech programů. Naše inspirativní setkání mohou mít nejrůznější podobu. Vedle osobních setkání chci využít také možnosti internetu (Skype, Facebook, Blog) a hledat další nové možné cesty učení se, rozvoje.

A když vyjdete na cestu, tak se celý vesmír spojí, aby vám dal, přesně to, co potřebujete. Proto dozrála spolupráce s Martinou Hodačovou. Martina bude Proživot zabezpečovat servis vytvořených prostor pro sdílení, dále komunikaci s vámi a organizaci programů pro veřejnost.

Tak pojďte po cestě s námi a rozvíjejte svou tvořivost. Začněte se aktivně zapojovat a obohacovat okolí svou zkušeností. „Jsem vědomým tvůrcem kvality svého života. Obohacuji a jsem obohacován….!“

Nejen v roce 2011 přeje Emanuel a Martina

 

 


Žít vyšší kvality...

Mnozí z vás mají znalosti enneagramu a mnozí jste se naučili vnímat své mechanismy a díky tomu se začít chovat nově. Cesta k "nově" vede přes vyšší kvality enneagramových typů. Kvality, které máme přístupné ve vědomí, kvality, které jsou naší přirozeností, jen často zasunutou hluboko uvnitř. Proto budeme zaměřovat naši pozornost právě tímto směrem - na objevování a prožívání vyšších kvalit.

A v tomto duchu bychom také rádi vylepšili schéma enneagramu. Rádi bychom každému typu přiřadili jeho jedinečný symbol, který bude vycházet z prožitku vyšší kvality daného typu.

Zveme vás k tvorbě enneagramových symbolů vyšších kvalit. Sdílejte s námi, jak vy prožíváte vyšší kvality svého typu; jaký je to pocit, čistě zažít dokonalost, pokoru, opravdovost, odvahu, lásku....; s jakými obrazy či vjemy se vám prožitek spojuje; jak byste jej někomu přiblížili...

Těšíme se na vaše příspěvky, které nám můžete posílat emailem na info@prozivot.info nebo je můžete psát na facebook. Vážíme si vašich prožitků a rádi je s vaším svolením zveřejníme na stránkách.

 

o enneagramu...

 


Inspirace pro život...

Na tomto místě bychom s vámi rádi sdíleli inspirativní podněty, které nás oslovily. Někdy slovo, obraz, zvuk nebo pohyb rozčeří hladinu naší mysli a dovolí nám nahlédnout pod hladinu, možná až ke dnu naší moudrosti...

Richard Bach

Náš pohled v mnohém souzní s myšlenkami, které do svých knih vkládá Richard Bach. A tak jsme se rozhodli použít ho jako inspirátora. Listovat budeme jeho knihou Příručka mesiáše, podle autorova návodu: "Položte si otázku. Zavřete oči, rozhodněte se, zda si přečtete pravou nebo levou stranu, a knihu otevřete." Kliknutím na obálku se dozvíte, co nám příručka nabídla pro náš lednový newsletter. 

 

Od nás pro nás

Na tomto místě bychom chtěli sdílet plody naší tvořivosti.
Napojení na zdroj naší vnitřní opravdovosti přináší otevření se vnějším podnětům, "znamením cesty". Současně otvírá i prameny naší vlastní tvořivosti a mnohdy i potřebu nalézat a vyjadřovat to krásné, co potkáme. A tak, máte-li nějaké vlastní výtvory (povídka, báseň, fotka, obrázek, píseň...), o které se chcete podělit, pošlete nám je. Rádi je tu umístíme. Tentokrát jsme sáhli do vlastních zdrojů.

 

Úsměv

Moudrost k nám mnohdy promluví skrze úsměv.
Úsměv či smích přinášejí uvolnění, ve chvíli bezprostřední reakce odhazujeme své obrany a dovolujeme, aby k nám proudila živá energie a s ní i poznání. Proto do našeho menu zařazujeme občerstvující zákusek, který vám procvičí nejen bránici.

 

 

 


Novoroční vzkazy...

Nakonec pro vás máme novoroční přání, pozdravy, vzkazy pro život.

 

 

 

 

 


Sdílení

Těšíme se na vaše komentáře, náměty, podněty a příspěvky.

info@prozivot.info

 

Sdílení Proživot

Získejte podporu osobního rozvoje - odběr užitečných článků, tipů, rad či videí

*  Email:
    Jméno:
 
Vaše data jsou v bezpečí - SmartEmailing.cz

Dozvědět se více

Aktuality

Budeme čekat až vymře jedna generace nebo uděláme R- Evoluci zevnitř ven?

Respekt a úcta ještě žije!? Jaká je vaše volba?

Pravda je, že to není jen o lídrech, ale také o voličích. 

Napsal Emanuel Byrtus –  Emoční leadership - chci číst celý článek

Síla sebe-důvěry - Novinka - 27. února

Opravdu si myslíte, že stačí vybrat ty nejlepší lídry i experty a budou fungovat jako tým? Opravdu věříte, že stačí zaměstnat odborníky a dosáhnete úspěchu?Nefunguje to. Skrytě budované a nevědomě vysílané podprahové signály nás ovlivňují mnohem víc než peníze. To, co skutečně drží osobnosti pohromadě, je vzájemná důvěra. To, co umožní uvolnit skutečný potenciál je zdravá sebedůvěra. Více o programu.

Emoce a projekty 1 aneb Excelentní spolupráce - 8. a 9. dubna

„Každý sám za sebe a přece spolu“ – to je motto tohoto jedinečného tréninku. Chcete poznat více o základních neurobiologických principech vedení lidí v praxi? Zajímá Vás, jak využít emoce jako zdroj energie? Je pro Vás důležité najít nevědomé vnitřní motivace a zdravě je využít ve prospěch výkonnosti svého týmu? Chcete se naučit komunikovat tak, abyste dokázali i v zátěžových situacích být motivačním lídrem? Pak je tento trénink určen také pro Vás!

Více o programu

Vedení lidí a osobní rozvoj s enneagramem – 10. a 11. dubna

„Život není o hledání sebe sama, život je o vytvoření sebe sama!“ Pokud chcete získat jasný přehled o svých vrozených silných stránkách a konkrétních prostorech navýšení kvality své osobnosti, pak je tento trénink určen právě pro Vás. Otevře se před Vámi cesta, jak navýšit nejen kvalitu své osobnosti a zlepšit kvalitu podpory a spolupráce s lidmi kolem Vás. Výsledek programu? Jasný návod, jak zdravě posílit své osobní charakterové vlastností s ohledem na Vaše individuální talenty. Staňte se vědomým tvůrcem sebe sama!

Více o programu

Cesta k excelentnímu výkonu - FLOW aneb motivace bez motivace – 16. května

Chcete získat nástroje, hluboký vhled, pochopení a trénink, jak vstupovat do stavu vrcholných výkonů a vrcholné tvořivosti? Ve spolupráci se společností Shine leadership s.r.o. a Šárkou Pojerovou vznikl projekt jedinečného spojení špičkového kouče sportovců Mariána Jelínka a špičkového kouče manažerů Emanuela Byrtuse.

Chceme s Vámi sdílet poznání a postupy vyzkoušené v koučovací praxi. Více o programu

 

Emoční leadership – dlouhodobý program osobnostního rozvoje – garance zlepšení kvality života - zahájení 23. a 24. května

Podívejte se na zážitky jednoho z účastníků – zde.  “Tím největším darem pro své blízké a lidi kolem vás jste Vy!“ Do každé životní situace, ať v práci či osobním životě vnášíte kvalitu, ke které jste právě teď došli. Na kvalitě vaší osobnosti závisí kvalita výchovy vašeho dítěte, kvalita vašich vztahů, rodinné klima, pohoda týmu v práci, výkon jednotlivce i týmu, dosahování výsledků atd.. v tomto dlouhodobém programu osobního rozvoje vám garantujeme navýšení kvality vaší osobnosti a vašeho života! Garance vychází z jedinečné skladby dlouhodobého tréninku a zkušeností stovek lídrů, kteří prokazatelně navýšili kvalitu svých životů. Chcete-li skutečný posun, pak investujte svou pozornost efektivně!

Change management a jeho tajemství: změny se dějí jen zevnitř ven – 29. května

Připravte půdu uvnitř sebe a lidí. Jen tak ze semínek chyb, problémů a krizí vyrostou užitečné a silné rostliny smysluplných změn a nikoli jen obtížný plevel. PAMATUJTE: Naše neurobiologie, podvědomí a podprahové signály nás ovlivňují, mnohem více, než nástroje, techniky a postupy, či metodiky řízení změn. Díky důslednému monitorinku Šárky Pojerové naplňujeme potřeby klientů programem, který stimuluje zájem lidí k realizaci smysluplných změn v práci i osobním životě.

Více o programu

Další nejbližší akce

dle osobní dohody 

Individuální transformační koučování
„Chcete vyladit motor svého „ferrari“ či stále jen lakovat vnější podobu „trabanta“? Každá skutečná změna kvality se děje zevnitř ven! Získejte průvodce na cestě k vyšší kvalitě sebe a svého života. Transformujte své návyky a formujte zralost své osobnosti v souladu s osobními talenty.

ENNEA večery

Věříte, že můžete za jeden večer získat hlubší vhled do svého osobního rozvoje, pochopit své blízké a kolegy v práci a tím zlepšit vaše vztahy, komunikaci a spolupráci? Máme pro Vás připravený cyklus večerních tříhodinových setkání nad jednotlivými enneagramovými typy. Více o večerech zde