Newsletter květen 2011

Newsletter Pro život...

Co se bude dít...

        

Přehled a podrobnosti o připravovaných programech najdete v Kalendáři.

Téma měsíce: nelpění a moudrost

Milí přátelé,

v květnu máme možnost dospět k moudrosti. Chce to jen maličkost - přestat lpět na všem, co známe. A právě nelpění a moudrost jsou vyššími kvalitami enneagramového typu pět. Nelpění a moudrost otevírají prostor míru, klidnému spočinutí duše v naplňujícím okamžiku tady a teď. Kvalita míru je esencí bodu pět. Objevování těchto vyšších kvalit jsme započali v dialogu o moudrosti a nelpění.

Opět nabízíme krátkou meditaci k naladění se na vyšší kvality a k jejich prožitku.

 

 

Co je nového...

Pojďte, budeme si hrát

Všichni to známe, nejlépe se něco naučíme hrou, jen tak, mimochodem, skoro nechtěně, jakoby hra byla ten nejpřirozenější stav bytí. I věda už zná pojem hrajícího si člověka - homo ludens. Podle Wikipedie Homo ludens "je pojem popisující člověka, jenž vyvíjí své schopnosti a možnosti prostřednictvím hry. Objevuje své schopnosti a sám se skrze ně vyvíjí. Jeho hravost je založena na svobodě rozhodování a jednání a předpokládá vlastní myšlení." Slovy Friedricha Schillera "člověk je člověkem pouze tam, kde si hraje".

A tak jsme se rozhodli i my využít hru k nalézání našeho lidství, naší moudrosti.

 

Hravě se budeme učit na semináři Cesta tvůrce, který má svoji premiéru 28. května. Budeme hledat svoje cíle a způsob jejich realizace tak, aby byly v souladu s našimi nejniternějšími hodnotami. Soulad s cílem na všech úrovních vyústí v čistý záměr. Takový záměr mocně aktivuje energii, která přitáhne všechno potřebné k naplnění cíle. Pokud tedy chcete jít za svými cíli a přitom si hrát, těšíme se na vás. Více informací a přihlášku na seminář Cesta tvůrce najdete v Kalendáři.

 

Připravujeme pro vás také herní soubor pro vaši hru doma, ke které můžete přizvat i své blízké a přátele. Základem hry budou karty esenciálních vyšších kvalit. Můžete je použít jako nástroj inspirace a růstu, nástroj změny a probuzení vědomí, nástroj léčení osobních citlivostí, nástroj sebekoučování či reflexe a pochopení. V Inspiraci od nás pro vás přinášíme několik náčrtů ke kartám.

Máte-li vlastní nápady, jak byste takové karty rádi využívali, anebo co byste rádi v herním souboru našli, napište nám. Vaše podněty pro nás budou cenným vodítkem při dotváření herního souboru. Vaše nápady nám posílejte na info@prozivot.info.

 

Jakékoliv vaše návrhy a podněty můžete sdílet

  emailem na info@prozivot.info

 

  na facebooku Inspirace Proživot

 

  velmi brzy na Fóru proživot

 

 

Inspirace pro život...

Richard Bach

O moudro pro měsíc moudrosti jsme opět požádali Příručku pro mesiáše autora Richarda Bacha. "Položte si otázku. Zavřete oči, rozhodněte se, zda si přečtete pravou nebo levou stranu, a knihu otevřete." A tak si přečtěte slova o nalézání naší moudrosti.

 

Od nás pro nás

Přinášíme vám ochutnávku z procesu tvoření karet esenciálních vyšších kvalit. A protože cesta k vyšším kvalitám, do středu, vede od těch "nižších" na okraji, najdete i náčrty mechanismů, které nás na tom okraji drží. Autorem kreseb je Honza Hrubý.

 

Moudrost vzdělání

Podporuje vzdělání naši moudrost? Moudrost je spojena s uvolněním, spojením, tvořivostí... Inspirativní pohled podává Sir Ken Robinson ve své přednášce.

 

 

 

Píseň (i slova) pro srdce

Pustit se.... všeho známého, všeho vědění, vykročit do nejistoty a prostě cítit... Zní to bláznivě? A co když právě v tom je moudrost? Inspirace Blázna.

Aktuality

Vážení přátelé

Aktuálně regeneruji po těžkém úrazu.

Děkuji všem kdož jste na mně mysleli, děkuji za povzbuzující slova, energii, která byla citelná i na dálku.

Život nás učí přes chyby, problémy a krize.

Až budu mít dost zdraví a energiebudu s vámi sdílet, co mne to naučilo.

Těším se na zdraví.

Těším se na slyšenou.

A těším se především na setkání s vámi a možnost podpořit vás, aby se vám dařilo lépe. Emanuel

Další nejbližší akce

 inspirativní sdílení principů osobnostního rozvoje – konkrétní příběhy

JSME ORGANISMUS

„Hodnoty a návyky, které se od nás naučí naše děti a lidé kolem, je to jediné, co po nás zůstává a zůstane až odejdeme…“

Chci s Vámi sdílet své zážitky a praktické principy, které jsem načerpal se sebou a během více než 20-ti leté praxe provázením rozvoje osobností lídrů firem i úplně obyčejných lidí.

 

Rozhodnutí je na Tobě. Pokud chceš pravidelně do svého e-mailu dostávat mé postřehy z aplikace principů a inspirace stačí se zaregistrovat na této stránce vpravo nahoře nebo zdePokud máš pocit, že to může být prospěšné některému z přátel sdílej prosím.

dle osobní dohody 

Individuální transformační koučování
„Chcete vyladit motor svého „ferrari“ či stále jen lakovat vnější podobu „trabanta“? Každá skutečná změna kvality se děje zevnitř ven! Získejte průvodce na cestě k vyšší kvalitě sebe a svého života. Transformujte své návyky a formujte zralost své osobnosti v souladu s osobními talenty. Více o koučování zde

ENNEA večery

Věříte, že můžete za jeden večer získat hlubší vhled do svého osobního rozvoje, pochopit své blízké a kolegy v práci a tím zlepšit vaše vztahy, komunikaci a spolupráci? Máme pro Vás připravený cyklus večerních tříhodinových setkání nad jednotlivými enneagramovými typy. Více o večerech zde