Newsletter únor 2011

Newsletter Pro život...

Aktuální pozvánky

Vědomá cesta životem

Setkání koučovaných

Táborský festival vína

Festival Miluj svůj život

 

Téma měsice: Pokora a svobodná vůle

Milí přátelé,

Vítáme vás ve druhém měsíci roku 2011, měsíci, který chceme naplnit zkoumáním a prožíváním vyšších kvalit enneagramového typu Dvě - pokory a svobodné vůle. Navyšování vědomí pokory a svobodné vůle je účinné zejména v situacích když: potlačujeme své názory a sebeprosazení, cítíme se vynecháni a ukřivděni, říkáme si, že „vydržíme i bez toho…“, příliš tlačíme na dosažení svého, manipulujeme s okolím, abychom dosáhli naplnění svých potřeb, nenacházíme dost vlastních sil a zdrojů k naplnění svých potřeb, apod. Tedy práce na této vyšší kvalitě podporuje kvalitu života nás všech bez ohledu na osobnostní dominanci. Na úvod, pro naladění a inspiraci, vám přinášíme dialog o těchto kvalitách, ve kterém chceme pokračovat s vámi.

dialog o pokoře a svobodné vůli

 

Své postřehy a prožitky můžete sdílet ve všech programech pro život, jste se svými zkušenostmi a tvořením spolutvůrci těchto programů. O nabídce programů více v Kalendáři... Anebo můžete sdílet každý den, kdykoli přijde inspirace, prostřednictvím facebooku, emailu či v blízké době také fóra na stránkách Proživot. Něco více o jednotlivých platformách včetně odkazů na ně najdete níže v části Co je nového.

 

Co je nového...

Je tady čas pro společné tvoření otevřeného prostoru spirituálních a hmotných zdrojů Open Source Spiritual Space.

Konec systému učitel – žák.

Přichází čas změny ve způsobu učení, rozvoje ducha i hmoty. Čas vědomého tvoření a tvůrčího sdílení. Nejde o to pouze číst, studovat, naslouchat a pak eventuálně aplikovat. Je čas být tvůrcem. Vědomým tvůrcem myšlenek, pocitů, činů. Vy jste spolutvůrci všech vzdělávacích programů i našich stránek. Pojďme společně tvořit silné vědomé pole vyšších kvalit, které ovlivňuje vás a všechno kolem. Obohacuji a obohacuješ. Tvoření je nejrychlejší způsob rozvoje. Chtějte být tvůrci a buďte tvůrci. Sdílejte nápady, prožitky, vnitřní zkušenosti. Chceme pro nás vytvářet platformy učení společným tvořením na www, facebooku a ve všech programech. Využijme technologií k urychlení a zjednodušení procesu růstu. Strhněte do prostoru tvůrčího učení další. Znáte syndrom 100. opice? Ten příběh hovoří o překročení kritického množství vědomí. Pokud se navýší úroveň vědomí v jakékoli oblasti nad toto kritické množství, pak ostatní členové smečky stejného druhu jsou již tímto polem ovlivněni natolik, že si novou zkušenost spontánně osvojují, i když nemají přímou zkušenost.

Tedy pojďme obohatit tento svět o vědomí vyšších kvalit a vytvářet silné pole. Strhávejme ostatní a obohaťme svět o vyšší kvality. Tvořte, přispívejte, pozvěte ostatní k tréninku vědomého tvoření.


Společně měníme svět přes vzájemně propojené lidi šířící vyšší kvality pro život

 

Kde můžete spolu-tvořit? Vytváříme a stále vylepšujeme prostory pro sdílení a komunikaci. V současné době formujeme tři prostory:

Facebook - Inspirace Proživot
Prostor Facebooku bude otevřenou inspirativní platformou. Najdete zde citáty, postřehy a diskuse nad symboly a mantrami vyšších kvalit, doporučení na knihy, filmy či hudbu.

Fórum Sdílení vyšších kvalit
Prostor fóra připravujeme. Bude součástí stránek Proživot a bude zaměřený na prožitky, pocity a postřehy týkající se vyšších kvalit. Postupně se do fóra přenese také prostor facebooku Sdílení Proživot.

Fórum Vzkazy a Ohlasy
Prostor fóra připravujeme. Zde budete mít příležitost dát nám vaši zpětnou vazbu ohledně programů, organizace, stránek apod. a samozřejmě uvítáme také vaše náměty a nápady, jak můžeme prostor pro vás dále vylepšit, aby vám byl blízký a příjemný.

Email info@prozivot.info
Samozřejmě stále máte možnost poslat nám vaše komentáře a přání emailem.

 

Žít znamená tvořit vyšší kvality...

Prostor společného tvoření Open Source Spiritual Space otevíráme dvěma pozváními k tvoření – symbolů vyšších kvalit a manter vyšších kvalit. Více se můžete dozvědět na stránce Tvůrčí projekty. V dalších měsících očekávejte další projekty, kterými chceme oslovit a rozvíjet váš potenciál, vaše dovednosti.

Těšíme se na vaše nápady a výtvory a uvítáme také jakékoliv vaše komentáře či návrhy k projektům. Žít znamená tvořit, tvořit znamená žít. Co chcete tvořit a žít vy?

Inspirace pro život...

Přinášíme další hrst inspirativních podnětů. Dovolme slovům, obrazům a zvukům proniknout za hladinu mysli a vést nás dál pod hladinu, možná až ke dnu naší moudrosti...

Richard Bach

I v únoru jsme si vzali Příručku pro mesiáše a následovali instrukce Richarda Bacha: "Položte si otázku. Zavřete oči, rozhodněte se, zda si přečtete pravou nebo levou stranu, a knihu otevřete." Jaká slova nám příručka nabídla pro měsíc pokory a svobodné vůle se dozvíte kliknutím na obálku.

 

Od nás pro nás

V únorových inspiracích Od nás pro nás najdete ukázky manter vyšších kvalit z tvůrčí dílny EmMa. EmMa je umělecké jméno, protože nás nebaví vždycky vypisovat Emanuel a Martina a taky to líp zní. smiley  Za obrazový doprovod děkujeme Magdě Kořínkové. Těšíme se, že příště zde představíme něco z vaší tvůrčí dílny.

 

Trénink s úsměvem

Život nám vytváří tréninkové příležitosti na každém kroku, jen si je musíme uvědomovat. Teprve pak můžeme začít vědomě trénovat za každých okolností. Volba našich příležitostí je naše svoboba a také naše odpovědnost a do jisté míry závisí na naší sebedůvěře... Přesvěčte se. wink

 

Píseň pro srdce

Poslechněte si slova písně Petra Nováka, která zpívají:
Všichni jdou za láskou a já se přidávám k nim …
Vítej má lásko, vítej má touho, čekám tě dlouho …


Možná k lásce není třeba nikoho a není třeba nikam jít.


Nečekejte a otevřete se lásce, být ve vyšší kvalitě bytí a právě teď a tady a láska přichází …….
Možná stačí jen vědomě vnímat a být …..

Aktuality

Vážení přátelé

Aktuálně regeneruji po těžkém úrazu.

Děkuji všem kdož jste na mně mysleli, děkuji za povzbuzující slova, energii, která byla citelná i na dálku.

Život nás učí přes chyby, problémy a krize.

Až budu mít dost zdraví a energiebudu s vámi sdílet, co mne to naučilo.

Těším se na zdraví.

Těším se na slyšenou.

A těším se především na setkání s vámi a možnost podpořit vás, aby se vám dařilo lépe. Emanuel

Další nejbližší akce

 inspirativní sdílení principů osobnostního rozvoje – konkrétní příběhy

JSME ORGANISMUS

„Hodnoty a návyky, které se od nás naučí naše děti a lidé kolem, je to jediné, co po nás zůstává a zůstane až odejdeme…“

Chci s Vámi sdílet své zážitky a praktické principy, které jsem načerpal se sebou a během více než 20-ti leté praxe provázením rozvoje osobností lídrů firem i úplně obyčejných lidí.

 

Rozhodnutí je na Tobě. Pokud chceš pravidelně do svého e-mailu dostávat mé postřehy z aplikace principů a inspirace stačí se zaregistrovat na této stránce vpravo nahoře nebo zdePokud máš pocit, že to může být prospěšné některému z přátel sdílej prosím.

dle osobní dohody 

Individuální transformační koučování
„Chcete vyladit motor svého „ferrari“ či stále jen lakovat vnější podobu „trabanta“? Každá skutečná změna kvality se děje zevnitř ven! Získejte průvodce na cestě k vyšší kvalitě sebe a svého života. Transformujte své návyky a formujte zralost své osobnosti v souladu s osobními talenty. Více o koučování zde

ENNEA večery

Věříte, že můžete za jeden večer získat hlubší vhled do svého osobního rozvoje, pochopit své blízké a kolegy v práci a tím zlepšit vaše vztahy, komunikaci a spolupráci? Máme pro Vás připravený cyklus večerních tříhodinových setkání nad jednotlivými enneagramovými typy. Více o večerech zde